قممحیط زیست

قم می‌تواند الگوی محیط زیست کشور شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم گفت: شهر قم می‌تواند به عنوان الگوی محیط زیستی در کشور مطرح شود.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، سید رضا موسوی مشکینی افزود: امروز مساله محیط زیست و چالش‌های جدی در این حوزه، به یکی از مهمترین مسائل جهان و کشورمان تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه بدون بهره‌مندی از تمامی ظرفیت‌ها و مشارکت همه مردم و مسوولان، در حفظ و حراست از محیط زیست موفقیتی نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: محیط زیست شهری آنگونه که باید در کشورمان مورد توجه قرار نگرفته و باید تلاش کنیم این موضوع وارد زندگی روزمره مردم شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم اصلاح الگوی مصرف آب و انرژی، مدیریت پسماندها و احداث ساختمان‌های سبز را از جمله موضوع‌های مهم زیست محیطی در شهرها دانست و گفت: برخی معضلات محیط زیست شهری در چند سال گذشته در قوانین مورد توجه قرار گرفته که باید در دستور کار اجرا قرار داشته باشد.

موسوی افزود: این موضوع می‌تواند متناسب با رشته‌های مختلف تحصیلی مطرح شود، به ویژه در راستای آموزش‌های شهروندی که در حال حاضر به عنوان یک مطالبه جدی وجود دارد. آمادگی لازم برای ارائه آموزش‌های تخصصی در حوزه محیط زیست برای دانشجویان این مرکز و دیگر مراکز آموزش عالی وجود دارد.

مهدی مبینی سرپرست مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قم نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌ها و اقدام‌های این مرکز در حوزه‌های گوناگون آموزشی و پژوهشی، اظهار کرد: طرح مسائل زیست محیطی برای دانشجویان این مرکز که در رابطه با مسائل شهر و شهروندی فعالیت می‌کنند، بسیار ضرورت و اهمیت دارد./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا