اقتصاد کشاورزیکرمان

قیمت آرد در کرمان افزایش نداشت

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان در خصوص گرانی اخیر قیمت نان اظهار کرد: از ابتدای سال از سمت اتحادیه‌های نانوایی و شرکت‌های حمل و نقل درخواست‌هایی برای افزایش قیمت داشتیم.

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، داریوش ماهری با اشاره به اینکه افزایش قیمت آرد نداشته ایم، افزود: آرد ۳۳ درصد قیمت نان را تشکیل می‌دهد و ۶۷ درصد آن مربوط به سایر اقلام است.

وی بیان کرد: به هیچ عنوان تورم را تایید نمی کنیم و موافق تورم و گرانی نیستیم؛ اما نمی‌توانیم یک قشر را خلاف این روند استثنا کنیم، به ویژه قشر نانوایان که هزینه‌های زیادی متحمل می‌شود. هزینه‌های نیروی انسانی، کرایه مغازه، بیمه، انرژی به نانوا تحمیل شده است و باید توجه این افراد در همین جامعه زندگی می‌کنند.

ماهری با اشاره به اینکه اصرار اتحادیه نانوایان بر افزایش ۸۰ تا ۱۰۰ درصدی نان بود، افزود: قیمت نان در کرمان در سال‌های ۹۳ و ۹۸ افزایش یافت و اکنون هم در سال ۱۴۰۰ یک افزایش قیمت رخ داده است.

وی گفت: در جلسات متعددی با حضور نمایندگان اتحادیه‌های نانوایی و مسئولان استانی این مساله را بررسی کردیم. در نهایت با توجه به وضعیت مردم، تورم نان را بین نانوا و مردم سرشکن کردیم و ۴۰ درصد افزایش قیمت را پذیرفتیم این در حالی‌ست که افزایش قیمت در سایر شهرها بالاتر از این میزان است./ بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا