اقتصاد کشاورزی

قیمت گوشت قرمز از مبلغ ۲۲۵ هزار تومان فراتر خواهد رفت؟

رئیس اتحادیه دامداران خراسان رضوی گفت: اگر چه هنوز صحبتی از حذف نهاده‌های دامی نشده و آنالیز دقیقی از این اتفاق در حوزه تامین خوراک دامی انجام نپذیرفته، اما بدون شک در صورت حذف نهاده‌های دامی و یارانه، قیمت گوشت قرمز از مبلغ ۲۲۵ هزارتومان به ازای هر کیلو نیز فراتر خواهد رفت.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مجید مهدوی اظهار کرد: در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، قیمت هر کیلو گوشت به ۳۰۰ هزار تومان و هر کیلو مرغ به ۱۰۰ هزار تومان می‌رسد.

 

وی ادامه داد: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث ایجاد فشارهای دیگری بر هزینه تولید و تولیدکننده خواهد شد و لذا در این صورت ممکن است قیمت گوشت به کیلویی ۳۰۰ هزار تومان برسد هرچند این عدد کارشناسی نیست، اما با کارشناسی دقیق می‌شود این قیمت را کامل برآورد کرد.

مهدوی گفت: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در زمینه تولید گوشت و شیر تبعات بسیار غیر قابل جبرانی دارد و ممکن است قیمت گوشت مرغ  را به کیلویی ۱۰۰ هزار تومان برساند چون‌ مرغداران تمام‌ نهاده‌ مورد نیاز خود را با همین ارز ۴۲۰۰ تومان تأمین می‌کنند.

رئیس اتحادیه دامداران خراسان رضوی افزود: دامدار روستایی بخش ناچیزی یارانه می‌گیرد ولی مرغداری‌ها و گاوداران صنعتی بخشی از تولید شیر را دارند و لذا آن‌ها تمام نهاده‌شان‌ را با همین ‌ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند و لذا حذف یارانه به قیمت نابودی این صنعت تمام خواهد شد.

مهدوی در این رابطه پیشنهاد کرد: اگر دولت برای تامین ارز و خرید نهاده مشکل دارد می‌تواند یارانه را مستقیم به دست مصرف‌کننده رسانده  و یا از طریق اتحادیه‌ها وارد شود. / ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − دو =

دکمه بازگشت به بالا