اقتصاد کشاورزی

قیمت گوشت قرمز در ساری کاهش یافت

 رئیس اتحادیه صنف فروشندگان گوشت قرمز در ساری از کاهش ۲۰ هزار تومانی قیمت گوشت و کاهش نوسانات قیمت آن در مرکز استان خبر داد.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، سید کاظم سید اصغری نژاد با اشاره به اینکه نوسانات در بازار و قیمت گوشت فروکش کرده است، دلیل آن را آزاد شدن صادرات گوشت گوساله و تعرفه واردات نرخ خوراک دام بیان کرد و گفت: تعرفه واردات خوراک دام آزاد و ارز نیمایی از آن در حال برداشته شده است.

 

وی با اظهار اینکه صادرات گوشت و آزادشدن تعرفه واردات خوراک تبعات منفی در بازار گوشت داخل خواهد گذاشت، افزود: کاهش و ثبات بازار گوشت مقطعی و محدود خواهد بود و در آینده ای نزدیک قیمت‌ها چند برابر خواهد شد.

وی با اشاره به خشکی مراتع و اقدام دامداران برای فروش دام‌هایشان، گفت: در آینده نزدیک قیمت گوشت به دلیل عدم حمایت از دامداران، به صورت بی سابقه افزایش پیدا خواهد کرد.

سید اصغری نژاد با اشاره کاهش ۲۰ هزار تومانی گوشت بره گفت: در حال حاضر قیمت گوشت بره به ۱۳۰ هزار تومان رسید و قیمت گوشت گوسفند نیز بسیار پایین تر از این میزان رسیده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت در ساری تاکید کرد اگر بازار دام و گوشت مدیریت نشود در آینده ای نزدیک شاهد افزایش قیمت خواهیم بود و این مسئله بر کار قصابان نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت زیرا هرچه قیمت‌ها بالا رود، قدرت خرید کاهش می‌یابد.

وی بر لزوم حمایت از دامداران تاکید کرد و گفت: متاسفانه دام‌های مولد و آبستن در حال کشتار هستند که این مسئله فاجعه محسوب می‌شود./ بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا