زراعت و باغبانیمازندران

مازندران از قابلیت‌های زیادی در حوزه کشاورزی برخوردار است

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اجرای کشت قراردادی کشاورزی گفت: انتظار داریم سموم شیمیایی را دولت تهیه و ارائه کند.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، علیرضا مهاجر شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه کشاورزی کود، سم در ساری با اظهار اینکه ما انتظار داریم سموم شیمیایی را دولت تهیه و ارائه کند، افزود: این درحالی که در جهان این گونه نیست زیرا صاحب کالا طرح را به صورت پایلوت اجرا می‌کند و کشاورزان را با دستاورهای محصول آشنا می‌کند و شرایط را برای خلق تکنولوژی فراهم می‌کند.

 

وی با اشاره به نمایشگاه کود و سموم در ساری آن را یکی از راه‌های ترویج و توسعه کودهای شیمیایی و سموم به شمار می‌رود، اظهار داشت: در زمینه تهیه سموم کود مشکل نداریم و مسئله اساسی کیفیت سموم بوده و صاحبان و تولیدکننده کود باید بتوانند اطمینان کشاورزان درباره کیفیت سموم به دست بیاورند.

مهاجر با اظهار اینکه کشاورزان با مزایای کودهای شیمیایی آشنایی ندارند، بر لزوم آشناسازی آن‌ها درباره مزیت‌های سموم تاکید کرد و گفت: مازندران از قابلیت‌های زیادی در حوزه کشاورزی نظیر سویا، کلزا و آفتابگردان برخوردار است و شرایط و پتانسیل بالایی داراست.

وی ادامه داد: ۱۰۰ درصد کشت چغندر قند در کشور قراردادی‌ست.

مهاجر با بیان اینکه یکسری مشکلاتی در زمینه برداشت و توامان شدن زمان برداشت کلزا و برنج وجود دارد، گفت: توسعه ارقام مناسب نیز باید در دستور کار قرار گیرد و افزایش قیمت کلزا و سویا نیز می‌توانند کشاورزان را برای کشت محصولات ترغیب کند و به راحتی مشکلات فراروی را حل کرد. / بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا