خراسان رضویهواشناسی

ماندگاری هوای آلوده در آسمان مشهد

سرپرست اداره محیط زیست خراسان رضوی گفت: در پی افزایش حجم آلاینده‌ها امروز دوشنبه کیفیت هوای کلانشهر مشهد برای دومین روز پیاپی در وضعیت هشدار قرار دارد.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مهدی اله‌پور افزود: میانگین شاخص کیفیت هوای مشهد هم اکنون۱۱۳ ای.کیو.آی و نشانگر هوای آلوده و وضعیت هشدار است.

 

وی ادامه داد: کیفیت هوا در مناطق سرافرازان، صدف و سجاد مشهد در وضعیت سالم و در ۲۰ منطقه دیگر این شهر در وضعیت آلوده برای گروه‌های حساس است.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است. همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی نیز نشانگر وضعیت اضطراری و بالاتر از عدد ۳۰۰ هم نمایانگر وضعیت بحرانی آلودگی هواست. روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + سه =

دکمه بازگشت به بالا