لرستانهواشناسی

موج بارشی جدید وارد لرستان می‌شود

اداره هواشناسی لرستان اعلام کرد: از اواسط امروز تا اوایل ظهر فردا سه‌شنبه شاهد فعالیت موج دوم سامانه بارشی بر روی آسمان استان خواهیم بود.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و پیرو هشدار شماره ۲۵ (سطح نارنجی) صادره از مرکز پیش بینی استان، از اواسط امروز تا اوایل ظهر فردا سه شنبه شاهد فعالیت موج دوم سامانه بارشی بر روی آسمان استان خواهیم بود.

 

در این بازه زمانی بارش باران و گاهی رعد و برق و در نواحی سردسیر (شمال و شرق) مناطق کوهستانی، ارتفاعات و گردنه‌ها بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

در نواحی مستعد احتمال ریزش تگرگ دور از انتظار نخواهد بود. دامنه اثر این سیستم بارشی کل استان است اما نواحی جنوب و جنوب شرق پتانسیل بارشی بیشتری نسبت به سایر نقاط دارند.

با توجه به مقدار و شدت بارش‌ها در سطح استان رخداد مخاطراتی همچون اختلال در تردد جاده‌ای، لغزندگی سطح جاده‌ها، ایجاد رواناب سطحی، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها به ویژه رودخانه‌های فصلی و احتمال کولاک برف در گردنه‌ها وجود دارد.

لذا جهت جلوگیری از هر گونه خسارات احتمالی به کارگیری تمهیدات لازم توصیه می‌شود. از فردا ظهر این سامانه به طور کامل از جو استان خارج می‌شود./ مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا