اقتصاد کشاورزیپلاسدام و طیور

موفقیت یک ایرانی در بکارگیری هوش مصنوعی برای دامداری‌ها

متخصصان ایرانی موفق شدند الگوریتم هوش مصنوعی را در صنعت دامداری بکار گیرند.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، آقای علیرضا رنجبر، فناور و طراح این محصول در مصاحبه اختصاصی، در خصوص این محصول گفت: این گردنبند می‌تواند، دمای بدن، موقعیت، میزان تحرک و استراحت دام را مشخص کند و با یک الگوریتم هوش مصنوعی بررسی دقیق و آماری را به دامدار ارائه دهد.
وی ادامه داد: به عنوان مثال بر اساس نمودار‌ها اگر یک دام میزان تحرک کافی نداشته باشد و یا دما بدنش غیر طبیعی تغییر کند به سرعت دامدار متوجه و دام مورد نظر تحت نظر دامپزشک قرار می‌گیرد.
رنجبر افزود: بهبود اقتصاد دام این روز‌ها در جهان با بهره‌گیری از هوش مصنوعی دنبال می‌شود و این مسیر می‌تواند کاهش تلفات دام و افزایش بهره‌وری را به دنبال داشته باشد.
این فناور با اشاره به امکان تشخیص زمان تلقیح با استفاده از این گردنبند گفت: با این امکان سود فراوانی برای دامداران ایجاد خواهد شد.
گفتنی‌ست؛ متخصصان ایرانی یک نرم افزار جانبی برای این محصول طراحی کرده‌اند که هر دامدار می‌تواند در هر مکان و در لحظه دام‌های خود را بررسی کند.
ایران در حوزه هوش مصنوعی، رتبه ۱۴ جهان در زمینه تولید علم و رتبه ۷۵ جهان در زمینه کاربردی کردن این علم را داراست. / صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − نه =

دکمه بازگشت به بالا