اقتصاد کشاورزیکرمان

نرخ حمل محصولات کشاورزی جنوب کرمان ۳۰ درصد افزایش یافت

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان گفت: بعد از درخواست انجمن رانندگان منطقه جهت افزایش کرایه حمل با توجه به افزایش هزینه های مترتب بر این صنعت، موضوع در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مجتبی محمودی افزود: باتوجه به اینکه نرخ کرایه بر حسب تن کیلومتر در سال جاری نسبت به سال گذشته دارای افزایش ۳۰ درصدی بوده است، به همین نسبت نرخ عرف حمل محصولات کشاورزی سال گذشته بر اساس توافق به عمل آمده مابین شرکت‌های حمل و نقل و انجمن رانندگان با افزایش ۳۰ درصدی نسبت به سال گذشته تعیین و ابلاغ شد.

محمودی نرخ کرایه حمل را توافقی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه بر اساس مصوبات شورای عالی ترابری کشور، تعیین نرخ کرایه توافقی است؛ نرخ اعلامی به عنوان نرخ عرف بوده و چنانچه صاحبین کالا قصد پرداخت کرایه بیشتر از مبلغ اعلام شده را داشته باشند، با عنایت به اینکه ملاک نظارت تیمهای کنترلی این اداره کل نرخهای اعلامی است، می توانند با عقد قرارداد و تسلیم رضایتنامه به شرکت‌ها اقدام نمایند.

وی نظارت جدی بر شرکت های حمل و نقل را یادآور شد و گفت: بعد از ابلاغ نرخها، با تشکیل تیم‌های نظارتی توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان نظارت کافی بر شرکت‌های حمل و نقل صورت خواهد گرفت و با تخلفات احتمالی برخورد قاطع صورت خواهد پذیرفت.

وی از ورود روزانه ۶۰۰ دستگاه  ناوگان در حال حاضر روزانه باری به جنوب کرمان خبرداد و اظهار کرد : بیش از ۶۰۰ دستگاه ناوگان باری برای حمل حاصل دسترنج کشاورزان وارد جنوب استان کرمان می شوند.

معاون حمل و نقل  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان ضمن تشکر از همکاری  رانندگان  افزود: در صورت داشتن هر گونه سوال و بروز مشکل می توانند به صورت ۲۴ ساعته با شماره ۱۴۱ مرکز مدیریت  اطلاعات  راه ها و حمل و نقل این اداره کل  تماس بگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − دو =

دکمه بازگشت به بالا