بوشهرهواشناسی

هشدار هواشناسی به کشاورزان بوشهر

کارشناس اداره کل هواشناسی بوشهر گفت: از فردا تا پایان هفته کاهش دما و احتمال تنش دمایی در مزارع و باغ‌های این استان پیش‌بینی می‌شود.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، پیام مساعدی افزود: در این مدت پیش‌بینی شده دمای هوا در استان بوشهر بین ۵ تا ۱۰ درجه کاهش یابد و منطقه اثر این کاهش دمایی بیشتر نقاط استان و با تمرکز بیشتر بر مناطق مرتفع شهرستان‎‌های جم، دشتستان و دشتی‌ست.

 

وی بیان کرد: در این راستا انتظار است کشاورزان برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی تمهیدات لازم را برای باغ‌ها و مزارع خود بیاندیشند.

کارشناس اداره هواشناسی ادامه داد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از ظهر فردا سه شنبه با خروج تدریجی سامانه بارشی از این استان، سرعت وزش باد شمال غربی روی خلیج فارس بطور قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد و با تداوم وزش آن تا پایان هفته، سواحل استان در بیشتر ساعت‌ها مواج و متلاطم خواهد بود.

مساعدی عنوان کرد: در ساعت‌‎هایی از وقت امروز و فردا علاوه بر افزایش پوشش ابر در استان بوشهر، وقوع بارش پراکنده باران، گاهی رگبار همراه با رعد و برق بویژه در نواحی شمالی و مرکزی این استان پیش‌بینی می‌شود. در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد و در برخی نقاط بویژه مناطق شمالی و مرکزی همراه با بارش پراکنده گاهی رگبار پراکنده باران و رعد و برق پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۳۲ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و در سواحل و فراساحل شمالی و مرکزی استان ۱۰ تا ۳۸ گاهی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت و از فردا به تدریج در شمال خلیج فارس، شمال غربی با سرعت ۱۶ تا ۵۴ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره هواشناسی گفت: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر و در سواحل شمالی و مرکزی گاهی ۹۰ تا ۱۵ سانتی‌متر و از فردا به تدریج در فرا ساحل شمالی ۱۲۰ تا ۲۱۰ سانتی‌متر پیش‌بینی شده است. فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۳:۴۹ بامداد، مد اول ۰۹:۳۷، جزر دوم ۱۳:۰۳ و مد دوم ۲۰:۲۸ خواهد بود./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + دو =

دکمه بازگشت به بالا