خراسان رضویهواشناسی

هوای خراسان رضوی سرد می‌شود

کارشناس اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: شاهد کاهش ۱۵ درجه‌ای دما طی روزهای آینده در استان خواهیم بود.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مرتضی اثمری اظهار کرد: بارش‌های باران و برف همراه با کاهش ۱۵ درجه‌ای دمای هوا از عصر روز پنجشنبه مناطق مختلف این استان را فراخواهد گرفت.

وی اضافه کرد: از امروز استان خراسان رضوی تحت تاثیر سامانه ناپایدار جوی که با وزش تندباد، افزایش ابر و بارش‌های باران و برف همراه است، قرار خواهد گرفت که این سامانه بارشی در روز شنبه هفته آینده به تدریج از استان خارج خواهد شد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: این بارش‌ها از نواحی شمالی خراسان رضوی آغاز شده و برای روز جمعه بیشتر مناطق استان را فراخواهد گرفت که طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی، مشهد عصر روز جمعه شاهد بارش باران و برف خواهد بود.

اثمری همچنین اظهار کرد: کاهش ۱۵ درجه‌ای دما در خراسان رضوی طی روزهای آینده را شاهد خواهیم بود و بیشینه دمای امروز مشهد ۱۲ درجه سلیسوس پیش‌بینی شده است که نسبت به دیروز ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: بیشنیه دمای هوای مشهد برای روز شنبه آتی به ۷ درجه خواهد رسید و کمینه دمای هوای مشهد نیز طی این مدت از ۹ به صفر درجه کاهش خواهد یافت. تربت‌ حیدریه با کمینه دمای ۳ درجه سلسیوس و سرخس با بیشینه دمای ۲۷ درجه به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرستان‌های خراسان رضوی در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند./ موج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا