اقتصاد کشاورزی

واردات کمباین‌های وش پنبه با استقبال کشاورزان مواجه شد

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پیش‌بینی کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده سالانه ۱۰ تا ۱۵ دستگاه کمباین برداشت وش پنبه وارد کشور شود.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، کامبیز عباسی افزود: از اواخر سال گذشته تاکنون هفت دستگاه کمباین برداشت وش پنبه وارد کشور شده و هفت دستگاه دیگر نیز در راه است.

وی، کمباین‌های وارداتی برداشت وش پنبه را از برترین فناوری‌های روز عنوان کرد و اظهار داشت: این کمباین‌ها منجر به کاهش ۳۵ تا ۴۵ درصدی هزینه‌های تولید، هزینه‌های کارگری و صرفه جویی در زمان برداشت وش پنبه با کیفیت مناسب می‌شود.
عباسی با بیان این که کمباین‌های وش پنبه با استقبال کشاورزان مواجه شده است، گفت: با این کمباین‌ها می‌توان روزانه شش تا هفت هکتار مزرعه پنبه را برداشت کرد.
وی اضافه کرد: امسال هم کشاورزان آماده برای کار با کمباین‌های برداشت وش پنبه بودند و هم بذرهای مناسب برای برداشت ماشینی، انتخاب و کشت شده بود.
مجری پروژه تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی در عین حال اظهار داشت: امسال بیشترین سطح کشت مکانیزه غلات به ویژه در حوزه گندم را داشتیم.
وی افزود: بیش از ۸۶ درصد گندم و جو آبی و دیم کشور در سال جاری به صورت مکانیزه کشت شد.
عباسی گفت: امسال بیش از ۶۲ هزار دستگاه انواع بذرکار غلات در اراضی کشاورزی کشور مورد استفاده قرار گرفت.
وی تصریح کرد: ناوگان ماشین های بذرکار غلات به روز رسانی شده اند و این ماشین‌ها در تمام استان ها آماده به کار هستند. / آریا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا