هواشناسی

ورود سامانه بارشی به زنجان طی روزهای آینده

سرپرست گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: آسمان زنجان از بعدازظهر روز سه شنبه ۷ اردیبهشت ماه با ورود سامانه بارشی به منطقه، بارانی خواهد شد و میزان بارش‌ها نیز از هفته آینده در حد نرمال خواهد بود.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی، سونا صرفی افزود: روز سه شنبه سامانه بارشی، اغلب مناطق این استان را تحت تاثیر قرار داده و به شکل رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید خواهد بود و از اواخر وقت چهارشنبه نیز از استان خارج خواهد شد.

 

وی اظهار کرد: از هفته دوم اردیبهشت ماه جاری میزان بارش باران در استان زنجان در حد نرمال خواهد بود که این بارندگی‌ها خوشحالی مردم به ویژه کشاورزان و باغداران را در پی خواهد داشت.

صرفی با بیان این‌که میزان دما در زنجان تا پایان هفته روند افزایشی خواهد داشت، تصریح کرد: دمای فعلی شهر زنجان ۱۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر است که این میزان نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه سانتی‌گراد افزایش نشان می‌دهد.

وی اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته سجاس از توابع شهرستان خدابنده با دمای ۳+ درجه سانتی‌گراد و شهرستان ماهنشان و همچنین حلب از توابع شهرستان ایجرود با دمای ۳۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر  خنک‌ترین و گرم‌ترین نقطه این استان به ثبت رسیدند.

صرفی افزود: میزان کمینه و دمای رخ داده در ایستگاه‌های هواشناسی استان زنجان در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب در  سجاس ۳ و ۲۶،  خیرآباد ۴ و ۲۶،  حلب ۴ و ۳۰،  گرماب ۵ و ۲۸،  باش قشلاق، گرماب ۵ و ۲۸، زرین رود ۵ و ۲۷، صائین قلعه ۶ و ۲۶، ابهر ۷ و ۲۶، سلطانیه ۷ و ۲۷، دندی ۷ و ۲۹، قیدار ۹ و ۲۴، خرمدره ۹ و ۲۶، زنجان ۹ و ۲۷، نیک پی ۹ و ۲۹، ماه نشان ۹ و ۳۰، دانشگاه زنجان ۱۰ و ۲۷، پری ۱۰ و ۲۶، فیله خاصه ۱۰ و ۲۹، فرودگاه زنجان ۱۱ و ۲۷، گیلوان ۱۳ و ۲۷، چورزق ۱۳ و ۲۸،  آببر ۱۴ و ۲۶ درجه سانتی‌گراد گزارش شد.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − سه =

دکمه بازگشت به بالا