چهارمحال و بختیاریهواشناسی

ورود سامانه بارشی به چهارمحال و بختیاری

مدیرکل اداره هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: پیش‌بینی می‌شود از روز جمعه یک سامانه بارشی موثر و فعال به تدریج وارد مناطق غربی استان خواهد شد.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مهران چراغپور اظهار کرد: تا روز پنج‌شنبه آسمان استان صاف تا قسمتی ابری بوده و جوی پایدار در استان حاکم است، بنابراین پدیده خاصی در سطح استان پیش‌بینی نمی‌شود و تنها در برخی ساعات روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه انتظار افزایش ابر وجود دارد.

 

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود از روز جمعه یک سامانه بارشی موثر و فعال به تدریج وارد مناطق غربی استان شود، اما در روز جمعه انتظار بارش قابل ملاحضه در مناطق شرقی استان مانند شهرکرد، سامان بروجن، خانمیرزا وجود ندارد و شدت بارش‌ها در مناطق غربی استان مانند کوهرنگ، اردل، غرب لردگان، کیار و فارسان پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل اداره هواشناسی ادامه داد: از روز شنبه تا دوشنبه سامانه بارشی در سطح چهارمحال و بختیاری به فعالیت خود ادامه می‌دهد و به تناوب در استان موجب بارش باران و برف، گاهی توام با رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید خواهد شد.

چراغپور عنوان کرد: این سامانه بارشی طی روزهای گذشته و با رصدهای صورت گرفته دچار تغییراتی بسیاری شده است، برای مثال در زمان شروع فعالیت آن تغییراتی ایجاد شد، بنابراین این احتمال وجود دارد در روزهای آینده نیز تغییراتی در این سامانه پدید آید، اما در مجموع انتظار وقوع بارش‌های موثری در چهارمحال و بختیاری وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: امروز صبح شهرکرد با کمینه دمای منفی ۱۰ درجه سانتی‌گراد به عنوان سردترین نقطه در استان و همچنین سردترین مرکز استان کشور گزارش شده است، طی روزهای آتی نیز نوسان قابل توجه دما پیش‌بینی نمی‌شود./ ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا