خراسان شمالیهواشناسی

وقوع طوفان شدید در خراسان شمالی

رییس اداره هواشناسی خراسان شمالی گفت: طوفان با سرعت ۱۳۲ کیلومتر بر ساعت مهمانک را در این استان در نوردید.

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مهری هاشمی دوین اظهار کرد: بیشترین سرعت وزش باد سحرگاه امروز در شهر بجنورد مرکز استان ۶۱ کیلومتر بر ساعت بوده است. طوفان موجب بسته شدن محور آشخانه به چمن بید در مسیر بجنورد- جنگل گلستان و بالعکس تا اطلاع بعدی شده است.

وی درباره میزان بارندگی در ایستگاه‌های مختلف استان گفت: در شبانه روز گذشته بیشترین بارندگی استان در ایستگاه بام شهرستان اسفراین به میزان یک میلی‌متر و ندر ایستگاه خرق شهرستان فاروج به میزان هفت دهم میلی‌متر گزراش شده است.

رییس اداره پیش‌بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: برای مناطق مختلف استان کاهش دمای هوا تا روز جمعه پیش‌بینی شده است و براین اساس مردم استان کاهش پنج تا هفت درجه ای دما تا صبح جمعه تجربه می‌کنند.

هاشمی دوین افزود: در شبانه روز گذشته سنخو است شهرستان جاجرم با کمینه دمای صفر درجه سانتی‌گراد سردترین و آشخانه با بیشینه دمای  ۱۸ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین نقطه استان بوده است.

وی گفت: در این مدت کمینه دمای بجنورد هفت درجه و بیشینه دمای آن ۱۵ درجه سانتی‌گراد ثبت شده است. طوفان و گرد و خاک سبب مسدود شدن محور آشخانه-چمن بید در غرب شهر بجنورد شده است./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

دکمه بازگشت به بالا