همدانهواشناسی

پایان هفته آسمان همدان بارانی‌ست

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: سامانه بارشی نه چندان قوی از روز جمعه در این استان فعالیت خود را آغاز می کند و تا یکشنبه ادامه دارد.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، محمد حسن باقری شکیب افزود: عمده فعالیت این سامانه بارشی ضعیف بارش باران و ریزش برف در نقاط کوهستانی استان به ویژه در نیمه جنوبی استان خواهد بود.

وی اظهار کرد: فعالیت این سامانه بارشی در شهرستان های نهاوند و ملایر بیشتر است و پیش‌بینی می‌شود در نقاط جنوبی استان حدود ۱۰ تا ۱۵ میلی‌متر بارندگی داشته باشیم.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، آسمان استان در ۲۴ ساعت آینده قسمتی ابری و نیمه ابری است و بارشی پیش‌بینی نمی‌شود.

باقری شکیب تصریح کرد: به دلیل کاهش ابرناکی هوا حداقل دما در نقاط مختلف استان کاهش می‌یابد. در ۲۴ ساعت گذشته ملایر و نهاوند با ۱۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و قهاوند با سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان بودند. بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان نیز در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب ۱۱درجه سانتی‌گراد بالای صفر و یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ثبت رسیده است.

وی گفت: دمای هوا در شهر همدان در ۲۴ ساعت آینده بین ۱۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و هفت درجه سانتی‌گراد زیر صفر در نوسان خواهد بود.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

دکمه بازگشت به بالا