تهرانهواشناسی

پایداری آلودگی هوا در تهران پا برجاست

اداره پایش و کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد: کیفیت هوای پایتخت در آخرین روز پاییز برای سومین روز متوالی با شاخص لحظه‌ای ۱۰۸ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز نیز روی شاخص ۱۰۵ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰میکرون با شاخص ۵۹، اُزن با شاخص ۱۰، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۶ و مونوکسیدکربن با شاخص ۲۸ بود.

ایستگاه دانشگاه شهید بهشتی منطقه یک با شاخص ۷۰، ژئوفیزیک منطقه ۶ با شاخص ۷۱ و شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۷۴ و طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند. همچنین ایستگاه شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۵۵، پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۱۴۸ و شریف منطقه ۲ با شاخص ۱۴۳ نیز ایستگاه‌هایی هستند که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال سه روز هوای پاک، ۱۹۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۷۲ روز هوای ناسالم برای گروه‌‌های حساس و ۶ روز هوای ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده است./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 12 =

دکمه بازگشت به بالا