خراسان جنوبیدام و طیور

پرداخت ۵۰ درصد از مطالبات دامداران خراسان جنوبی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی اعلام کرد: براساس گزارش شرکت پشتیبانی امور دام، از ابتدای شروع طرح خرید دام مازاد دامداران و عشایر استان، ۱۶ هزار رأس دام خریداری شده که ۵۰ درصد مبلغ آن به دامداران پرداخت شده است.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مشیرالحق عابدی افزود: تمامی مطالبات دامداران در طرح خرید دام مازاد دامداران و عشایر استان تا پایان هفته آینده پرداخت می‌شود.

 

وی بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته در زمینه تأمین اعتبار مورد نیاز، تمامی مطالبات دامداران به‌زودی پرداخت خواهد شد.

معاون استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در ازای هر کیلوگرم گوشت، سه کیلوگرم نهاده به دامداران تحویل شده است گفت: در این طرح، جو دولتی به مبلغ ۲ هزار و ۱۱۵ تومان در اختیار دامداران قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بیشترین خرید دام مازاد استان از شهرستان طبس بوده است ادامه داد: در حالی در ۶ ماه اول سال جاری ۸۰ هزار تن نهاده بین دامداران توزیع شده که نهاده توزیعی در کل سال گذشته ۹۲ هزار تن بوده است.

عابدی با اشاره به برنامه‌های انجام شده برای تامین گندم مورد نیاز استان تصریح کرد: با ذخیره‌سازی‌های خوبی که صورت گرفته، مشکلی در تأمین گندم مورد نیاز استان نداریم.

وی میزان مرغ توزیع شده در سطح استان را از ابتدای سال جاری بیش از ۲۲ هزار تن عنوان کرد و گفت: به استناد گزارش سازمان جهاد کشاورزی، در پنج ماه نخست امسال ماهانه هزار و ۲۰۰ تن و در شهریور هزار و ۸۰۰ تن تخم مرغ در استان توزیع شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: در حال حاضر در زمینه تامین مرغ و تخم مرغ در استان هیچ مشکلی نداریم.

وی با اشاره به مصوبات سفر رییس جمهوری به استان افزود: موضوع فرآوری محصولات استراتژیک کشاورزی در سفر رییس جمهوری مصوب شد که جهاد کشاورزی طرحی را در راستای تأمین تسهیلات مورد نیاز تحقق این مصوبه آماده کرده است./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا