آذربایجان شرقیدام و طیور

پشتیبانی امور دام آذربایجان‌ شرقی برای خرید دام عشایر بهانه تراشی می‌کند

اداره‌کل پشتیبانی امور دام استان آذربایجان‌ شرقی به عنوان متولی خرید دام به بهانه‌های مختلف برای اجرای طرح خرید دام ایجاد مشکل می‌نماید.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌ شرقی با بیان اینکه پشتیبانی امور دام استان از خرید دام عشایر امتناع می‌کند، گفت: دام‌ها در اهر، بناب و سراب جمع‌آوری شد ولی نماینده پشتیبانی امور دام نیامد.

 

سید محمد حسن آل‌هاشم گفت: علی‌رغم ابلاغ دستورالعمل از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای خرید دام از عشایر و تشکیل کارگروه‌های استانی به ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان و پیش‌بینی و تمهیدات لازم برای اجرای این طرح، متأسفانه اداره‌کل پشتیبانی امور دام استان به عنوان متولی خرید دام به بهانه‌های مختلف برای اجرای این طرح ایجاد مشکل می‌نماید.

وی افزود: در اهر، بناب و سراب علی‌رغم جمع‌آوری دام در محل‌های مورد نظر توسط اتحادیه تعاونی‌های عشایری استان به عنوان مباشر اجرای این طرح، نماینده پشتیبانی امور دام از حضور در محل و پاسخگویی به تلفن‌ها خودداری می‌کند که موجب تنش و ناخرسندی شدید در بین عشایر استان شده است.

آل هاشم افزود: مقرر شده است به منظور حمایت از عشایر و برای جلوگیری از ایجاد تنش در قیمت گوشت قرمز در بازار، خرید حمایتی ۵۰ هزار رأس میش مازاد و حذفی عشایر استان انجام شود. / بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا