آذربایجان غربیهواشناسی

پلدشت سردترین شهر ارومیه شد

رییس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: پلدشت با دمای منفی ۶ درجه سانتی‌گراد سردترین شهر استان در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مهدی صابری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان اشنویه با ۱۳درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر آذربایجان غربی بوده و دمای ارومیه نیز بین منفی سه و مثبت ۱۰ درجه سانتی‌گراد در نوسان گزارش شده است.

 

وی بیان کرد: با خروج سامانه بارشی از استان سکون و هوای پایداری تا اواسط هفته جاری در منطقه استقرار دارد و غبار صبحگاهی برای مناطق مختلف پیش‌بینی می‌شود. تا روز سه شنبه کاهش کیفیت هوا و کاهش دید در استان پیش‌بینی می‌شود و صدور هشدار زرد برای روزهای آینده در زمینه آلودگی هوا انجام شده است.

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: لازم است تا شهروندان از تردد در مکان‌های باز و ورزش در فضای آزاد بپرهیزند و از ترددهای غیر ضروری در مراکز شهرها هم اجتناب کنند، مدیریت در مصرف بهینه سوخت و زمان فعالیت کارخانه نیز باید در اولویت باشد.

مرکز آذربایجان غربی در روزهای سرد سال به علت پدیده اینورژن یا وارونگی دما، روزهای ناسالمی را تجربه می‌کند که علت عمده آن خودرو ها هستند./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

دکمه بازگشت به بالا