آذربایجان غربیمحیط زیست

پیشرفت ۹۵ درصدی احداث مدول سوم تصفیه‌خانه در آذربایجان غربی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: عملیات احداث مدول سوم در تصفیه خانه استان فقط پنج درصد باقی مانده که البته برای اتمام آن اعتبار ویژه نیاز است.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، لطیف خوش سیرت افزود: در این راستا، ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است تا این مدول را به مرحله خدمت رسانی برسانیم.

وی اضافه کرد: البته تاکنون برای اجرای مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان غربی ادامه داد: بر اساس موافقت نامه‌ها، در راستای احیای دریاچه ارومیه سالانه ۱۰۵ میلیون مترمکعب پساب از تصفیه خانه‌های فاضلاب استان به دریاچه منتقل خواهد شد که سهم تصفیه خانه ارومیه از این میزان ۵۱ میلیون مترمکعب است.

خوش سیرت بیان کرد: با وجود اقدامات انجام شده از سوی شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی برای انتقال پساب به دریاچه ارومیه، اقدام چشمگیری از سوی ستاد احیای دریاچه برای تخصیص اعتبارات مصوب صورت نگرفته است.

وی گفت: اعتبارات مورد نیاز برای اتمام مدول سوم تصفیه خانه و خط انتقال پساب باید اختصاص یابد از ۱۱ کیلومتر خط انتقال پیش‌بینی شده برای انتقال به دریاچه ارومیه، تاکنون ۹ کیلومتر اجرا شده و به اتمام رسیده و برای اجرا و اتمام باقیمانده این خط نیز ۳۰۰ میلیارد ریال مورد نیاز است.

مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب علاوه بر اینکه صدها هزار نفر از جمعیت شهر ارومیه را پوشش می‌دهد، یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته برای احیای دریاچه ارومیه نیز به شمار می‌رود./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا