قزوین

پیش‌بینی بارش باران و برف در قزوین

کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: آسمان استان امروز بارانی و در ارتفاعات همراه با بارش پراکنده برف خواهد بود.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مریم بهروزی اظهار کرد: براساس نقشه‌های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، از عصر روز گذشته سامانه بارشی وارد استان شده که برای تمامی سطح منطقه افزایش ابر و در برخی مناطق نیز مانند آوج، رازمیان در بخش رودبار الموت غربی، سیردان در طارم سفلی و معلم کلایه در بخش رودبار الموت شرقی بارش های خفیفی را به همراه داشته است.

 

وی با اشاره به استقرار این سامانه بارشی، تصریح کرد: برای امروز انتظار داریم در برخی ساعات، بارش باران استان را تحت تاثیر خود قرار دهد تا جایی که بارش ها در مناطق کوهستانی و قله ها همراه با برف و باران باشد.

این کارشناس هواشناسی تاکید کرد: از فردا تا ظهر دوشنبه با گذر امواج کم دامنه، افزایش ابر را انتظار خواهیم داشت و برای اواخر وقت دوشنبه تا ظهر سه شنبه نیز سامانه بارشی جدیدی استان را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد که جزییات بارش آن در روزهای آینده اعلام می شود. به لحاظ دمایی تا سه روز آینده تغییرات چندانی برای سطح منطقه پیش‌بینی نمی‌شود.

بهروزی خاطرنشان کرد: در شبانه روز گذشته کوهین با یک و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با ۱۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و سردترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت سه تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بوده است.

وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، چهار ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی و ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌کنند./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

دکمه بازگشت به بالا