زراعت و باغبانیکردستان

پیش‌بینی برداشت ۳۵۰ تن انجیر از باغات سروآباد

برداشت انجیر در۷۰ هکتار از باغات شهرستان سروآباد آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۳۵۰ تن انجیر در این شهرستان تولید شود.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سروآباد گفت: در این شهرستان ۷۰ هکتار باغ بارور انجیر وجود دارد که متوسط برداشت در هر هکتار ۱۰ تن است، که امسال به دلیل خشکسالی تولید انجیر  کاهش داشته است.

 

اسماعیل منوچهری با بیان اینکه برداشت و فروش انجیر در شهرستان سروآباد برای بیش از ۵۰۰ خانوار ایجاد اشتغال کرده است، افزود: از مهمترین ارقام انجیر تولید شده در باغات سروآباد انجیر سبز یا استهبان از گروه انجیر‌های ازمیری که به صورت دیم کشت شده و انجیر سیاه یا سان پدرو که به صورت آبی کشت می‌شود و در اصطلاح محلی به آن انجیر زرد، موجیفی، شاه انجیر، سیاه، کویله و کشاورزی می‌گویند.

منوچهری گفت: مهم‌ترین باغات انجیر سروآباد در روستا‌های سلین، ژیوار، ناو، نوین و گواز واقع شده و برداشت انجیر از اواخر مرداد آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد.

وی افزود: شهرستان سروآباد به دلیل داشتن آب و هوای مناسب، رودخانه‌های پر آب و دائمی و چشمه سار‌های فصلی و از همه مهم‌تر بافت جمعیتی مولد و پیشینه تاریخی در امر باغداری زمینه مناسبی را برای تولید انواع محصولات باغی نظیر انجیر فراهم کرده است. /خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

دکمه بازگشت به بالا