زنجانهواشناسی

پیش‌بینی برف و کولاک در راه زنجان

سرپرست اداره کل هواشناسی زنجان گفت: از فردا بر اثر نفوذ سامانه بارشی جدید به منطقه و استان، هوای زنجان با بارش باران، برف و وقوع کولاک، مواجه خواهد شد.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، سونا صرفی افزود: آسمان این استان از حوالی بعدازظهر پنجشنبه و در برخی مناطق نیز در طرف صبح به صورت ابری بوده که به تدریج بارش باران اتفاق خواهد افتاد که بارندگی در مناطق سردسیر می‌تواند به شکل برف باشد.

 

وی، اظهار کرد: بارندگی تا اواخر وقت جمعه ادامه خواهد یافت که با توجه به سردتر شدن هوا و وزش باد نسبتا شدید، بارش‌ها در مناطق مستعد به شکل برف توام با کولاک خواهد بود که می‌تواند باعث اختلال در تردد، لغزندگی مسیرها و آبگرفتگی معابر شود. با توجه به بارش برف توام با وقوع کولاک، احتمال می‌رود این شرایط حاکم جوی انسداد مسیرها و معابر روستایی در مناطق کوهستانی و برفگیر استان زنجان را در پی داشته باشد.

سرپرست اداره هواشناسی افزود: با توجه به فعالیت سامانه بارشی، کاهش دما و بارش برف و وقوع کولاک در مناطق کوهستانی بهتر است هم استانی‌ها از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند و در صورت ضرورت سفر نیز امکانات و تجهیزات زمستانی با خود به همراه داشته باشند. امروز /چهارشنبه/ بارندگی برای استان زنجان پیش‌بینی نمی‌شود و آسمان نیز صاف اما از اواخر وقت قسمتی ابری خواهد بود.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 2 =

دکمه بازگشت به بالا