آذربایجان غربیزراعت و باغبانی

پیش‌بینی می‌شود نزدیک به ۳ هزار تن انگور ازتاکستان‌های شهرستان مهاباد برداشت شود

مسئول واحد باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد گفت: برداشت انگور از سطح ۵۲۳ هکتار از تاکستان‌های این شهرستان آغاز شده است و پیش‌بینی می شود ۲ هزار و ۸۹۴ تن انگور از آن برداشت شود.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، سعید کریمی افزود: در این شهرستان هم ‌اکنون در مجموع ۵۹۹ هکتار تاکستان وجود دارد که ۵۲۳ هکتار آن بارور و ۷۶ هکتار غیربارور است.

 

کریمی تصریح کرد: پیش‌‌بینی می ‌شود ۲ هزار و ۴ تن محصول از تاکستان‌های آبی با میانگین ۱۲ تن در هکتار و ۸۹۴ تن محصول از تاکستانهای دیم با میانگین ۲.۵ تن در هر هکتار برداشت شود.

وی گفت: تاکستانهای این شهرستان در بخش انگور آبی ارقام اخشابی، خلیلی، حسینی، ریش ‌بابا، کشمشی، انگور زرد، قرمز، دسته‌ چن،مایه ‌مو و دربخش دیم نیز رقم سیاه سردشت کشت شده است.

مسئول واحد باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد،با بیان اینکه رقم کشمشی قرمز بی دانه برای کشور‌های ارمنستان و اروپایی صادرمی‌شود، افزود: اجرای برنامه‌‌های ترویجی برای کشاورزان و نبود سرمازدگی موجب افزایش برداشت در سالجاری شده است.

کریمی اضافه کرد: ۵۰۰ خانوار در شهرستان مهاباد در امر تولید، نگهداری و برداشت انگور مشغول فعالیت هستند. /خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 3 =

دکمه بازگشت به بالا