اردبیلهواشناسی

پیش‌بینی هوای سرد در اردبیل

مدیرکل اداره هواشناسی اردبیل گفت: از بعد از ظهر امروز با تغییر جریانات جوی شاهد کاهش نسبی دمای هوا، افزایش ابر و رخداد مه خواهیم بود.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، سیاوش محمدی اظهار کرد: بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد پایداری جو در غالب مناطق استان تا ظهر یکشنبه (۲۱ آذر) تداوم خواهد یافت و بر این اساس آسمان غالباً صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد (گاهی تند) پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از بعد از ظهر یکشنبه با تغییر جریانات جوی و شمالی شدن آن در مناطق شمالی و مرکزی استان به‌ویژه نوار شرقی، شاهد کاهش نسبی دمای هوا، افزایش ابر و رخداد مه خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: این جریانات با رطوبت خزری نیز همراه هستند از این رو در نواحی شمالی و نوار شرقی استان تا روزهای پایانی هفته جاری بارش خفیف باران و باران‌ریزه احتمال می‌رود.

محمدی تصریح کرد: با توجه به حاکمیت وضع جوی مذکور، احتمال اختلال در پروازهای فرودگاه اردبیل دور از انتظار نخواهد بود.

وی تشریح کرد: از نظر دمایی نیز از روز یکشنبه شاهد روند کاهشی دما در مناطق مرکزی و جنوبی استان خواهیم بود و این مناطق روزهای پاییزی نسبتاً سردی را تجربه خواهند کرد. مجدداً از روز ظهر چهارشنبه جوی پایدار همراه با وزش باد جنوبی و افزایش دما در استان حاکم می‌شود./ فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 11 =

دکمه بازگشت به بالا