اردبیلهواشناسی

پیش‌بینی وزش باد شدید در اردبیل

اداره هواشناسی اردبیل اعلام کرد: وزش تندباد شدید تا ۱۲۰ کیلومتر در ساعت استان و سایر شهرهای استان را در می‌نوردد.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، از روز سه‌شنبه در مناطق مرکزی و شمالی استان اردبیل تندباد شدید با سرعت ۱۰۰ تا ۱۲۰ کیلومتر شهرهای مختلف استان اردبیل را در می‌نوردد تا خبر از آمدن فصل زمستان بدهد.

 

اداره کل هواشناسی استان اردبیل از هموطنان به ویژه صاحبان سازه‌های گلخانه‌ای خواست تا مراقبت بیشتری را انجام دهند تا این سازه‌ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی به دنبال وزش تندباد شدید دچار خسارت نشوند.

اما سامانه دومی که در آستانه فصل زمستان و شب چله رخ می‌دهد در کنار وزش باد، کاهش محسوس دمای هوا و بارش برف و باران در اواخر هفته است که به نظر می‌رسد زمستان با توپ پر به سراغ شهروندان استان اردبیل می‌آید. بر همین اساس از روز چهارشنبه تا اوایل هفته آینده در اغلب ساعات در کنار کاهش محسوس دما تا ۱۰ درجه زیر صفر، بارش برف و باران در مناطق مختلف استان محسوس خواهد بود که این شرایط جوی همراه با وزش بادهای خزری و سرمای زمستانی خواهد بود.

در حالی اهالی استان اردبیل پاییز کم بارشی را سپری می‌کنند که انتظار دارند در زمستان امسال شاهد نزول رحمت الهی و بارش برف و باران انبوهی باشند تا زمینه برای سیراب‌ شدن زمین و زمینیان فراهم آید./ ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 18 =

دکمه بازگشت به بالا