خراسان جنوبیهواشناسی

پیش‌بینی وزش تندباد در آسمان خراسان جنوبی

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: درباره فعالیت توده هوای ناپایدار جوی که از امروز به شکل وزش تندباد و بارش باران هشدار سطح زرد صادر شده است.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، سمیه لطفی افزود: با توجه به داده‌ها و الگوی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناختی از امروز تا اواسط هفته جاری افزایش متناوب ابر پیش‌بینی می‌شود. از امروز بارش باران به‌ویژه در نیمه شمالی استان پیش‌بینی می‌شود و سه‌شنبه ناپایداری‌های جوی به‌صورت وزش باد شدید و بارش پراکنده ظاهر خواهد شد.

 

وی بیان کرد: همچنین با ادامه روند افزایشی دمای هوا تا سه‌شنبه از شدت سرما و یخبندان شبانه در منطقه کاسته می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: کمینه و بیشینه دمای مرکز استان در شبانه‌روز گذشته به منفی چهار و ۱۵ درجه سانتی‌گراد رسید و در این مدت سربیشه با دمای منفی ۶ و دهسلم نهبندان با ۲۰ درجه به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط استان بودند.

براساش هشدار سطح زرد (آگاهی) هواشناسی منطقه اثر سامانه جدید شهرستان‌های طبس، سرایان، فردوس، بشرویه، قاینات و زیرکوه است که لغزندگی سطح جاده‌ها و احتمال روان‌آب موقتی را در پی دارد.

پرهیز از سفرهای غیرضروری به‌ویژه خودداری از رانندگی در شب و حرکت با سرعت مطمئنه از توصیه‌های هواشناسی در این مدت است./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا