فارسمحیط زیست

کاشت بذر بلوط در اراضی ملی ارژن

رئیس سرمحیط بانی شهرستان ارژن گفت: ۵ هزار بذر بلوط در مساحت ۲۰ هکتار با حضور​ طبیعت دوستان این شهرستان کاشته شد.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، علی فرزام اظهار کرد: این اقدام به مناسبت روز جهانی خاک و با هدف جلوگیری و کاهش فرسایش خاک و اهمیت دادن به این سرمایه با ارزش ملی همچنین توسعه فرهنگ حفظ و صیانت از منابع طبیعی انجام شد.

 

وی افزود: برنامه کاشت بلوط علاوه بر سخنرانی مدیرکل حفاظت محیط زیست و بهمن ایزدی، رییس هیات مدیره گنجه پشتیبان زیست بوم با حضور گرم مردم، شورا و دهیاری روستای ارژن، انجمن آوای زیست بوم (مجری برنامه)، انجمن میراث پریشان و تعداد زیادی از دوستداران طبیعت، همراه بود.

رئیس سر محیط بانی منطقه ارژن بیان کرد: از جمله اهداف دیگر این برنامه، با توجه به آتش سوزی سال‌های اخیر و از بین رفتن جنگل‌های بلوط، با بهره گیری از شعار سازمان ملل در خصوص دهه احیای اکوسیستم و متوقف و معکوس کردن روند تخریب اکوسیستم‌ها در طول ۱۰ سال آینده و افزایش آگاهی در مورد نیاز به بازیابی اکوسیستم‌های طبیعی و مزایای بسیاری که این اکوسیستم‌ها برای بشریت به‌همراه دارند، برپا شد.

فرزام ادامه داد: همچنین علاوه بر این برنامه، مراسم بذر کاری دیگری نیز در روستای تنگ فراخ شهرستان کوه چنار با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس، فرماندار، شهردار، شورای اسلامی، مسوولان شهرستان، جوامع محلی و نیز انجمن کوهیاران کوه چنار برگزار و بذر بلوطی به صورت نمادین و به دستان مدیرکل حفاظت محیط زیست، با یاد مرحوم حسن شمس، یکی از فعالان زیست محیطی این منطقه، به پاس خدمات ارزشمند زیست محیطی وی کاشته شد.

وی یادآور شد:  پنجم دسامبر به عنوان روز جهانی حفاظت از خاک نامگذاری شده و با شعار «جلوگیری از شوری خاک، افزایش بهره وری خاک» با انگیزه افزایش آگاهی در مورد اهمیت حفظ اکوسیستم‌های سالم و رفاه انسان عنوان شده است./ ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 7 =

دکمه بازگشت به بالا