زراعت و باغبانی

کاهش برداشت غلات نسبت به سال گذشته از مزارع شیروان

مدیر جهاد کشاورزی شیروان با اشاره به کاهش برداشت محصول امسال در مقایسه با سال قبل به دلیل خشکسالی و کاهش بارندگی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۴۵هزار تن گندم و ۲۳ هزار تن جو از سطح اراضی این شهرستان برداشت شد.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، دکتر حسن ایزانلو اظهار داشت:  امسال ۳۸ هزار تن غلات (گندم و جو) از سطح ۲۵ هزار و ۶۰۰ هکتار اراضی این شهرستان برداشت شد که نسبت به سال گذشته ۲۰ هزار تن کاهش دارد.

 

وی گفت: از این میزان محصول برداشت شده ۲۵ هزار تن گندم و  ۱۳ هزار تن جو بوده که سال گذشته از سطح اراضی کشتزارهای شهرستان در مجموع کل ۵۸ هزار تن غلات برداشت شد.

ایزانلو افزود: امسال میانگین تولید گندم آبی در هر هکتار ۲.۵ تن و سال گذشته ۳.۵ تن و گندم دیم امسال در هر هکتار ۶۰۰ کیلوگرم و سال گذشته یک تن بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی شیروان گفت: همچنین امسال میانگین تولید جو از هر هکتار اراضی این شهرستان، ۲.۵ تن بوده است.

ایزانلو افزود: امسال خشکسالی ۶۰ درصد از ۱۵ هزار هکتار کشتزار گندم دیم این شهرستان خراسان شمالی را خشکاند و بیش از ۳ هزار هکتار کشتزار جو را هم از بین برد و در رویش محصول جو در ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار هم خوب نبود.

به گفته وی سال گذشته ۳۳ هزار تن گندم به مراکز خرید تحویل داده شد که امسال سه هزار و۶۰۰ تن خرید تضمینی هر کیلویی، ۵۰ هزار ریال صورت گرفت.

این شهرستان واقع در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد افزون بر ۱۰۵ هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی دارد. / ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا