اقتصاد کشاورزی

کاهش ۵۶ درصدی صادرات بادمجان از ایران نسبت به سال ۲۰۱۹

بر اساس آمار منتشر شده، ایران در سال گذشته میلادی ۵.۸ میلیون دلار صادرات بادمجان داشته است و به این ترتیب سهمی به میزان یک درصد در بازار صادراتی محصول بادمجان به خود اختصاص داده است.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، به نقل از بازار، آمارها همچنین نشان می‌دهد: در بین ۱۵ صادر کننده برتر بادمجان کشور ایران صادرات خود را بیش از ۵۶ درصد کاهش داده است و به این ترتیب بزرگ‌ترین کاهش صادرات به نام ایران ثبت شده است. پس از آن نیز  آلمان با ۲۱ درصد کاهش و مالزی با ۵ کاهش در رتبه‌های بعدی کاهش دهندگان صادرات این محصول جای گرفته اند.

 

این آمارها می‌گوید: در مدت نامبرده هندوراس ۱۱۷ درصد صادرات خود را افزایش داده است و به این ترتیب بیشترین رشد صادراتی را در مقایسه با دیگر کشورهای صادر کننده داشته است. پس از آن نیز کشورهای بلژیک با ۸۱ درصد افزایش، کانادا با ۵۳ درصد افزایش. ترکیه با ۳۶ درصد افزایش در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته اند.

طبق اطلاعات ارائه شده ایالات متحده با صادراتی ۳۲ میلیون دلاری ۵ درصد از بازار را تامین کرده و چهارمین صادر کننده محسوب می شود در حالی‌که چین نیز با رقم زدن صادراتی به ارزش ۲۰ میلیون دلار و گرفتن ۳ درصد از سهم تامین بازار صادراتی بادمجان پنجمین صادر کننده در این بخش است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 5 =

دکمه بازگشت به بالا