خراسان رضویزراعت و باغبانی

کسب درآمد  ۶۳.۵  میلیارد تومانی از برداشت زعفران در نیشابور

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی نیشابور از تولید بیش از یک هزار و ۸۰۰  کیلوگرم زعفران خشک و  درآمد  ۶۳.۵  میلیارد تومانی حاصل از برداشت زعفران برای کشاورزان نیشابوری خبر داد.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، در نیشابور ،معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی نیشابور ضمن اعلام پایان عملیات برداشت زعفران از مزارع شهرستان اظهار کرد: سطح زیرکشت گیاه ارزشمند زعفران در شهرستان نیشابور ۴۵۲۰ هکتار می باشد وغالبا در مناطق مرکزی، میان جلگه کشت می‌گردد و با اشتغال مستقیم وغیر مستقیم بیش از ۶۲ هزار نفر روز ، میزان درآمد ناخالص کشاورزان شاغل در این بخش، مبلغی بالغ بر ۶۳۵  میلیارد ریال می باشد.فرهمند راد افزود :با وجود تغییرات اقلیمی و همچنین کاهش شدید بارندگی می توان با انجام توصیه های فنی جهت تغذیه، آبیاری به موقع و کافی و همچنین برداشت و فرآوری اصولی و بهداشتی محصول در بالا بردن کیفیت محصول تولیدی تاثیر بسزایی داشت .

وی یادآور شد: درسال زراعی جاری، با توجه به شرایط اقلیمی خاص به طور متوسط از هر هکتار ۰.۴  کیلوگرم زعفران برداشت پیش‌بینی شد و سهم شهرستان از تولید امسال حدود  ۱.۸ تن زعفران خشک می باشد.
معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی نیشابور تصریح کرد: که امسال برداشت زعفران از اوایل آبان آغاز گردیده و تا آذرماه ادامه داشت. / آریا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا