دام و طیور

کمبود نهاده‌ها بر بازار سال آینده گوشت تاثیر می‌گذارد

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با تاکید بر اینکه تاثیر کمبود نهاده ها می تواند در بازار سال آینده گوشت خیلی نمایان شود، افزود: دولت برای جلوگیری از نوسانات بازار گوشت باید نهاده کافی و با قیمت دولتی در اختیار دامداری‌ها قرار دهد.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، به نقل از موج علی اصغر ملکی افزود: امسال کشور با خشکسالی مواجه بوده به همین دلیل حتما دامداران باید از نظر نهاده‌های دامی تامین شوند در غیر اینصورت دامداری صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

 

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه امسال کشور با خشکسالی مواجه بوده است، گفت: از گذشته های دور تاکنون به انحا مختلف به گوشت قرمز یارانه اختصاص پیدا می کرد تا دامداران تشویق شوند دامداری کنند.

وی افزود: به عنوان مثال در سال جاری خشکسالی گسترده در سراسر کشور بوده و دامداران برای نگهداری دام خود در شش ماهه  نخست سال از علوفه رایگان بهره برده اند به همین دلیل هم اکنون نیز به شدت به نهاده دامی نیاز دارند.

علی اصغر ملکی با بیان اینکه قیمت گوشت در یک سال گذشته تغییری نداشته است، افزود: اگر دولت نهاده‌ها را با قیمت مناسب برای دامدارن تهیه نکند آن‌ها نمی‌توانند دام خود را نگهداری کنند به همین دلیل عرضه دام در بازار کاهش خواهد یافت و همین مساله می‌تواند قیمت گوشت را به شدت بالا خواهد ببرد.

وی در پایان گفت: اگر نهاده دامی به دامداران اختصاص نیابد طبیعتا از میزان تولید و عرضه به بازار کاسته خواهد شد که همین امر گرانی را در این بازار به ارمغان خواهد آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا