دام و طیور

کمک به نقدینگی دامداران با طرح «دامدار کارت»

یکی از دغدغه‌های دامداران برای تامین علوفه تامین نقدینگی آن بود.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، وزیر جهاد کشاورزی گفت: امیدواریم این دامدار کارت بخشی از هزینه‌های دامداران به خصوص عشایر و روستاییان را پوشش دهد.

 

سیدجواد سادتی نژاد اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های دامداران برای تامین علوفه تامین نقدینگی آن بود و یکی از راه‌ها این بود که شرکت پشتیبانی امور دام برای تامین علوفه به صورت امانی اقدام به تامین نهاده دامی و علوفه می‌کرد اما برخی دامداران علاقه‌مند بودند که از طریق نقدینگی علوفه تهیه کنند که برای این منظور “دامدار کارت” را تعبیه کردیم.

وی افزود: مبلغ در نظر گرفته شده برای هر دام سبک ۳۰۰ هزار تومان و برای هر دام سنگین ۷۰۰ هزار تومان است.
ساداتی نژاد ابراز امیدواری کرد: بتوانیم این تسهیلات را افزایش دهیم و بخشی از هزینه‌های دامداران به خصوص عشایر و روستاییان را پوشش دهیم.
در ادامه این مراسم، روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی اظهار کرد: هدف از معرفی این کارت این است که در این مقطع از سال به نقدینگی دامداران کمک کنیم تا بتوانند برای دام داشتی علوفه تهیه کنند.
وی افزود: بانک کشاورزی با همکاری بانک مرکزی توانسته اعتباری را برای کمک به نقدینگی دامداران در نظر بگیرد و این اعتبار با نرخ ترجیحی ۱۲ درصد در قالب کارت خرید نهاده دامی در اختیار دامداران قرار خواهد گرفت که برای تهیه علوفه، ذرت، کنجاله و جو تعبیه شده است. خدارحمی تصریح کرد: سال گذشته با “کشاورز کارت” ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار با نرخ ترجیحی در اختیار کشاورزان و زارعین قرار گرفت و امسال این طرح به دامداران اختصاص یافته است و اعتبار آن با دستور وزیر جهاد کشاورزی قابل افزایش است.
وی افزود: دامداران بر اساس دام داشتی توسط سازمانهای جهاد کشاورزی استانها به شعب بانک کشاورزی معرفی می شوند.
در ادامه این مراسم، حسین دماوندی نژاد معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: معاونت امور دام با کمک سازمان امور عشایر ایران و تشکل‌های دامداران دام سنتی در طرح مشارکتی را با بانک کشاورزی به مرحله اجرا در آورده که مبتنی بر نیاز دامداران به خصوص دامداران روستایی و عشایر‌ی‌ست.
وی افزود: در این طرح، بانک کشاورزی با معرفی یک کارت برای خدمات به دامداران و عشایر با قابلیت تکرار، در مرحله اول مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان خدمات بانکی را به دامداران ارائه می‌کند که این طرح ادامه پیدا خواهد کرد. / آریا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا