اصفهانهواشناسی

گرد و غبار باعث کاهش دید افقی در اصفهان

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: وقوع گرد و خاک محلی، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در مناطق غربی و تا حدودی مرکز این استان دور از انتظار نیست.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، محمدرضا رفیعی افزود: وزش شدید باد برای مناطق غربی و غبار صبحگاهی در مناطق مرکزی، صنعتی و کلانشهر اصفهان به کاهش دید و کاهش کیفیت هوا به‌ویژه در ساعات اولیه روز منجر خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه جو به نسبت پایدار تا سه روز آینده بر روی استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود ادامه داد: آسمان صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد به نسبت شدید به‌ویژه در ساعات بعدازظهر برای بیشتر مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان اظهار کرد: دمای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات روز گذشته به ۳۳ درجه سانتی‌گراد و در خنک‌ترین ساعات به ۱۶ درجه سانتی‌گراد رسید.در این مدت چوپانان با دمای ۳۶ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و بویین و میاندشت با دمای ۶ درجه سانتی‌گراد به‌عنوان خنک‌ترین نقطه استان گزارش شده است.

رفیعی با بیان اینکه دمای هوا هم در ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت، گفت: دمای امروز اصفهان هم در گرم‌ترین ساعات به ۳۲ درجه سانتی‌گراد و در خنک‌ترین ساعات به ۱۷ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

وی برای کلانشهر اصفهان در روز پنجشنبه (فردا)، هوای صاف تا کمی ابری و غبار صبحگاهی در بعدازظهر گاهی وزش باد به نسبت شدید و برای روز جمعه هوای صاف تا کمی ابری و غبار صبحگاهی در بعدازظهر گاهی وزش باد به نسبت شدید پیش‌بینی کرد./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا