خراسان رضویزراعت و باغبانی

گرما برداشت زعفران را در جوین ۷۰ درصد کاهش داد

معاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی جوین از پیش بینی کاهش ۷۰ درصدی برداشت زعفران در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، عبداله آرین گفت: متاسفانه عواملی همچون گرمای بیش از حد هوا، خشکسالی، خاموشی چاه موتورهای کشاورزی موجب کاهش شدید تولید محصول زعفران در شهرستان شده است.

 

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته از سط ۱۷۱ هکتار زعفران شهرستان با در نظر گرفتن برداشت متوسط از هر هکتار سه کیلو گرم ،بالغ بر نیم تن زعفران خشک برداشت شد افزود: متاسفانه با کاهش گلدهی و از طرفی کاهش کیفیت این محصول نیز پیش بینی میشود در مجموع امسال ۱۵۴ کیلوگرم زعفران خشک برداشت شود.

فاطمه صابری نسب مسئول باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین کاهش تولید را یکی از دلایل افزایش قیمت زعفران دانست و افزود: : هر چند برداشت هنوز به طور کامل به اتمام نرسیده اما پیش‌بینی می‌شود برداشت امسال با کاهش ۷۰ درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شود.
صابری نسب خاطر نشان کرد: هر چند قسمتی از کاهش عملکرد به دلیل گرما و سرما بوده اما مبارزه با علف هرز و تغذیه برگی نیز در عملکرد محصول بسیار مؤثر است بطوری که بخشی از کاهش عملکرد مربوط به مراقبت‌ها و نگهداری‌های کشاورزان در فصل مربوط به خود است که می‌شود با کنترل به موقع از لحاظ کیفی و کمی تأثیر بسزایی را در عملکرد محصول شاهد بود./ جوین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

دکمه بازگشت به بالا