زراعت و باغبانیکهگیلویه و بویراحمد

۲۱ هزار تن میوه هسته دار از سطح باغات کهگیلویه و بویر احمد برداشت شد

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال سطح زیر کشت باغات هسته دار در استان کهگیلویه و بویراحمد ۲ هزار و ۲۱۸ هکتار است.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، اکبر محمدی افزود: در هر هکتار از باغات هسته دار در استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به گونه های مختلف مقدار عملکرد برای گیلاس ۵ هزار و ۷۵۵ کیلوگرم و برای هلو تا ۱۴ هزار و ۴۹۴ کیلوگرم است.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بیشترین سطح و تولید میوه های هسته دار در استان کهگیلویه و بویراحمد به ترتیب مربوط به شهرستان‌های دنا، بویراحمد، مارگون، چرام، کهگیلویه و لنده است.

محمدی تصریح کرد: با توجه به اینکه برخی گونه‌ها دارای ارقام زودرس میان رفتن هستند به طور کلی زمان برداشت هسته دارها از خردادماه شروع تا اوایل مهرماه ادامه دارد.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مهم‌ترین برنامه های در دست اقدام جهاد کشاورزی در زمینه باغات میوه هسته دار است.

محمدی بیان کرد: میوه های هسته دار تولیدی در استان کهگیلویه و بویر احمد را شامل هلو، آلو، زردآلو، گیلاس، شلیل و آلو قطره طلا تشکیل می‌دهند. / ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا