آبزیان و زنبورداری

استفاده از منابع آبی چاه‌های کشاورزی هرمزگان برای پرورش آبزیان

طرح آبزی‌پروری با استفاده از منابع آبی چاه‌های باغات و کشاورزی هرمزگان روز شنبه در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان تصویب شد.

به گزارش خبر کشاورزی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان در این زمینه گفت: حدود هشت هزار حلقه چاه در استان وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای اجرای طرح‌های پرورش ماهی و میگو استفاده کرد.

هوشنگ ملایی افزود: تمام شهرستان‌های هرمزگان دارای چاه‌های دائمی برای تامین آب باغات هستند که ظرفیت منابع آبی این چاه‌ها برای توسعه آبزی‌پروری موثر است.

همچنین استاندار هرمزگان گفت: هشت هزار چاه کشاورزی در این استان وجود دارد که می‌توان قبل از انتقال آب از آن‌ها به باغ‌ها و مزارع، استخرهایی برای پرورش آبزیان ایجاد کرد.

فریدون همتی افزود: تاکنون ۶۳ نمونه از این کار انجام شده که طبق برآورد صورت گرفته هر کدام از این استخرها می‌تواند سالیانه به ارزش یک میلیارد ریال تولید ماهی داشته باشد.

وی با تاکید بر لزوم تشویق روستاییان برای مشارکت در بهره برداری از این ظرفیت آبزی‌پروری، بیان داشت: سازمان جهادکشاورزی وشیلات باید آموزش لازم جهت ترویج این کار را در روستاها داشته باشند تا مردم و کشاورزان  مشارکت کنند.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: با استفاده از عوامل مختلف تولید، می‌توان ضمن افزایش بهره‌وری و درآمدزایی برای مردم، ایجاد اشتغال جدید برای جوانان را محقق کرد./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا