هواشناسی

اعلام آمادگی دستگاه‌ها جهت مقابله احتمالی با مشکلات برف در گیلان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با مشکلات احتمالی در بارش برف در استان اعلام آمادگی کرده اند.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی، امیر مرادی اظهار کرد: براساس شرح وظایفی که در حوزه مدیریت بحران برای برف های سنگین پیش‌بینی شده در این جلسه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اکیپ های کامل و استفاده از ظرفیت بخش دولتی و خصوصی زیر مجموعه خود با افزون بر ۳۵۰ دستگاه ماشین آلات اعلام آمادگی کرده است.

 

وی گفت: همچنین استفاده از توان بخش خصوصی در حوزه صنعت و معدن نیز به منظور آمادگی برای مقابله با مشکلات احتمالی بهره گرفته خواهد شد و به شهرداری های استان نیز دستور ویژه داده شد تا آمادگی کامل را داشته باشند و بیشتر آن‌ها در ماه‌های گذشته تیغ های برف روب را خریده اند. بنیاد مسکن نیز برای کمک یه شهرداری رشت با تمامی امکانات اعلام آماگی کرده اند؛ ضمن آن‌که برای اسکان جاماندگان هماهنگی‌های خوبی با هلال احمر و سپاه صورت گرفت.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان  همچنین در حوزه آب، برق، گاز و انرژی نیز هماهنگی‌های خوبی صورت گرفته و تمامی دستگاه‌ها پای کار هستند.

براساس پیش‌بینی هواشناسی گیلان؛ سامانه ناپایدار بارشی و سرد از اواخر وقت سه شنبه وارد منطقه شده و تا جمعه فعال استو پیامد آن بارش برف در جلگه و ارتفاعات، وزش باد و کاهش دما به طور متوسط بین هفت تا ۱۲ درجه است./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا