محیط زیست

افتتاح سد عنبران تا پایان سال جاری

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: سد عنبران با پیشرفت فیزیکی بالا امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، عباس جنگی مرنی روز شنبه در بازدید از پروژه سد عنبران از پیشرفت ۶۰ درصدی سد مخزنی عنبران نمین خبرداد و افزود: ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تسریع در عملیات اجرایی سد عنبران تخصیص یافته تا پروژه در زمان مقرر به بهره‌برداری برسد.

 

وی اظهارکرد: عملیات اجرایی سد عنبران از مرداد ۹۷ با حجم یک میلیون مترمکعب با هدف تامین آب کشاورزی، تغذیه چاه‌ها و قنوات پایین دست، گردشگری و توسعه صنایع روستایی در بالادست شهر مرزی عنبران با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد در حال احداث است.

جنگی مرنی ادامه داد: با تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار در مهرماه ۹۹ و پرداخت قسمتی از مطالبات پیمانکار، عملیات اجرایی در مسیرهای مختلف از جمله دیوار آب بند، خاکریز فرازبند و سازه‌های ورودی و خروجی کالورت سیستم انحراف شروع شده و با افزایش ماشین‌آلات در ۲ شیفت کاری عملیات اجرایی ادامه خواهد یافت تا امکان اتمام عملیات خاکی سد و آبگیری ‌در نیمه اول سال ۱۴۰۰ محقق شود.

محسن، رئیسی نماینده مجری طرح سد مخزنی عنبران نیز با اعلام اینکه عملیات اجرایی سد عنبران بیش از ۶۰ درصد پیشرفت دارد، افزود: تاکنون بخش زیادی از خاکریزی بدنه این سد انجام شده و عملیات شاتکریت دیواره بالادست سرریز نیز شروع شده است.

شهرستان نمین در شرق اردبیل و در همسایگی استان گیلان واقع است، عنبران یکی از ۲ بخش تابعه نمین است.

اهالی بخش عنبران را اهل تسنن تشکیل می‌دهند./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − هشت =

دکمه بازگشت به بالا