آبزیان و زنبورداری

انقراض اره ماهی‌ها به علت آسیب‌های زیست محیطی

معاون تحقیقاتی شیلاتی افزود: علاوه بر اسب ماهی‌ها، اره ماهی‌ها نیز در حال انقراض هستند و در حال حاضر هیچ آماری از تعداد این گونه‌ها وجود ندارد.

به گزارش خبر کشاورزی، تورج ولی نسب گفت: با اشاره به تغییر اقلیم و آلودگی های نفتی در خلیج فارس، افزایش آلودگی های نفتی در خلیج فارس سبب شده است که جمعیت اسب ماهی‌ها که موجودات ریز و حساسی هستند به شدت تحت تاثیر قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه ذخایر اسب ماهی‌ها تحت فشار و به صورت جدی آسیب دیده است، گفت: علاوه بر این اسب ماهی‌ها و اره ماهی‌ها نیز در حال انقراض هستند و در حال حاضر هیچ آماری از تعداد این گونه ها وجود ندارد، در دو دهه گذشته اره ماهی‌ها به آسانی قابل مشاهده بودند، اما اکنون در طول گشت ها به ندرت یک اره ماهی دیده می شود.

 

عضو هیات علمی موسسات تحقیقات شیلاتی کشور با اشاره به اینکه نسل اره ماهی‌ها به دلیل آسیب‌های زیست محیطی در حال انقراض است، بیان کرد: اره ماهی‌ها معمولا در دریای عمان و خلیج فارس دیده می‌شوند و معمولا در داخل تور صیادان به دام نمی افتند، صیادان نیز در صورت که اره ماهی در داخل تورشان افتاده باشد باید آن را رها کنند.

ولی نسب تصریح کرد: برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است تا بتوانیم با اجرا کردن آن ها ذخایر این نوع ماهی‌ها را به مرور زمان احیا کنیم./باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا