هواشناسی

بازگشت کشتی ردیاب فضایی به بندرگاه چین

با اتمام دوره جدید ماموریت‌های نظارتی دریایی کشتی ردیاب فضایی چینی‌ها موسوم به «یوآنوانگ۳» (Yuanwang ۳ ) به بندرگاه خود در استان جیانگسو چین بازگشت. 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، «یوآنوانگ۳» در طول این ماموریت‌ها از ورود ماهواره هواشناسی “Fengyun ۳E” به مدار برنامه‌ریزی شده اطمینان حاصل کرد.

ماه گذشته چین ماهواره جدید هواشناسی موسوم به “Fengyun ۳E” را از مرکز پرتاب ماهواره جیوچوان در شمال غربی چین به مدار برنامه‌ریزی شده فرستاد.

FY-۳E به ۱۱ محموله سنجش از دور مجهز بود و اولین ماهواره هواشناسی جهان در مدار صبح زود (early morning orbit) برای خدمات شهری خواهد بود.

این ماهواره که با عمر هشت ساله طراحی شده است، عمدتاً دمای جو، رطوبت و سایر پارامترهای هواشناسی را برای برنامه‌های پیش‌بینی عددی اندازه‌گیری می‌کند و با این داده‌ها وضعیت پیش بینی آب و هوای چین را بهبود می‌بخشد.

همچنین برای پاسخگویی بهتر به تغییرات آب و هوایی و پیشگیری و کاهش بلایای جوی، بر برف و یخبندان جهانی، دمای سطح دریا، بلایای طبیعی و محیط زیست نیز نظارت خواهد داشت.

علاوه بر این، ماهواره یاد شده بر محیط خورشید و فضا و تأثیرات آنها و همچنین داده‌های یونوسفر برای برطرف کردن نیازهای چین در زمینه پیش‌بینی وضعیت هوا و خدمات پشتیبانی نظارت خواهد کرد.

یوانوانگ ۳ یک کشتی ردیاب فضایی نسل دوم چینی است که در ۱۸ مه ۱۹۹۵ کار خود را آغاز کرد. این کشتی در این مدت به ردیابی و نظارت دریایی بسیاری از ماموریت‌ها (بیش از ۹۰ ماموریت) از جمله فضاپیماهای شنزو، کاوشگر ماه چانگ ای و ماهواره‌های بیدو پرداخته است./ ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا