زراعت و باغبانیکرمانشاه

برآورد تولید ۱۸ هزار تن گردوی خشک در استان کرمانشاه

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سطح باغات گردوی استان را بیش از ۹۱۹۲ هکتار اعلام کرد و افزود: استان کرمانشاه ۸۳۹۳  هکتار باغ گردوی بارور دارد و مابقی باغات گردوی استان هنوز به مرحله باروری نرسیده‌اند.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، منصور احمدی متوسط عملکرد باغات گردوی استان را ۲.۲ تن گردوی خشک در هکتار اعلام کرد و افزود: امسال پیش‌بینی می‌شود ۱۸  هزار و ۴۶۵ تن گردو در این استان تولید شود.

 

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ارقام گردوی باغات استان را عمدتا شامل چندلر، فرانکت و فرنور عنوان کرد.

احمدی با بیان اینکه در همه شهرستانهای استان کرمانشاه کم و بیش باغ گردو داریم، اضافه کرد: بیشترین باغات گردوی استان در شهرستان پاوه قرار دارد و تولیدات باغات گردوی این شهرستان به دلیل استفاده کم باغداران از سم و کود جزو محصولات سالم است.

وی با اشاره به کیفیت بالای گردوی تولیدی در استان، گفت: گردوی تولیدی در باغات استان کرمانشاه به دلیل کوهستانی بودن منطقه و استقرار باغات در ارتفاعات و نیز دمای مناسب، میزان روغن بالا و عطر و طعم خاص خود را دارد.

احمدی تصریح کرد: بخشی از گردوی تولیدی در استان مصرف داخلی دارد و مابقی  روانه عراق و دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس می‌شود.

احمدی با بیان اینکه برداشت گردو در شهرستانهای گرمسیر استان شروع شده، گفت: برداشت محصول در باغات گردوی این استان تا اواخر مهر ادامه پیدا خواهد کرد. / ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا