محیط زیست

تامین آب شرب در ۵۰ روستای گیلانغرب

رییس اداره آب و فاضلاب گیلانغرب گفت:۵۰ روستای این شهرستان از آب شرب پایدار برخوردار شدند.

به گزارش خبر کشاورزی، فرشاد باوندپور افزود: در راستای ارایه خدمات پایدار و تامین آب شرب مورد نیاز مشترکان و ضرورت رفع به موقع معایب تاسیسات و تجهیزات، اکیپ اجرایی امور آبفا شهرستان رفع مشکل ایستگاه پمپاژ آب دهستان چله و مجتمع حیدریه را که به علت نوسانات جریان برق در الکتروپمپ شناور ایستگاه‌های فوق رخ داده بود، را در دستور کار قرار دادند.

وی اظهار کرد: به علت سوختگی الکتروپمپ شناور ایستگاه پمپاژ دهستان چله از مدار خارج شده بود که پس از تعویض الکتروپمپ ۱۱۰ کیلو وات، به طور مجدد در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

رییس اداره آب و فاضلاب گیلانغرب گفت: همکاران امور آب و فاضلاب این شهرستان پس از کار جهادی و شبانه روزی و با همکاری اهالی منطقه موفق به تعویض الکتروپمپ شناور ۴۵ کیلو واتی ایستگاه پمپاژ مجتمع حیدریه و راه‌اندازی مجدد آن شدند.

باوندپور افزود: به سبب قرار گرفتن این ایستگاه پمپاژ در منطقه سخت گذر، حمل الکتروپمپ شناور تا ایستگاه مزبور با دشواری همراه بود که به همت همکاران و مردم منطقه این مهم انجام شد.

وی اضافه کرد: با راه اندازی این۲ ایستگاه پمپاژ اهالی ۵۰ روستا با جمعیت بیش از ۱۲ هزار و ۸۴۰ نفر از آب سالم و پایدار برخوردار گشتند.

رییس اداره آب و فاضلاب گیلانغرب با تاکید بر وجود تنش آبی در شهرستان گفت: موثرترین راه مدیریت مصرف آب، صرفه جویی توسط مشترکان است و از مردم می‌خواهیم با استفاده صحیح و پرهیز از مصارف غیر ضروری ما را در گذر از تنش آبی پیشرو یاری نمایند.

شهرستان گیلانغرب ۱۸ هزار و ۲۹۲ مشترک آب و فاضلاب شهری و روستایی دارد.

این شهرستان در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − شش =

دکمه بازگشت به بالا