اقتصاد کشاورزیزراعت و باغبانی

تولید هسته‌های بذری محصولات زراعی دیم؛ جهت تامین امنیت غذایی پایدار

رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور گفت: حساسیت و اهمیت امنیت غذایی پایدار به عنوان زیربنای امنیت اجتماعی و اقتصادی کشور و اقتدار ملی ایجاب می‌کند که توجه ویژه‌ای به مخاطرات طبیعی و غیرطبیعی آن معطوف شود.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، دکتر خشنود علیزاده به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل در گفتگو با خبرنگاران همچنین از تولید بیش از ۶ هزار تن هسته‌های بذری محصولات زراعی دیم در جهت تامین امنیت غذایی پایدار در کشور در سال زراعی گذشته خبر داد.

 

خشنود با بیان این که محدودیت و فرسایش منابع آب و خاک کشور یک تهدید جدی برای تولیدات کشاورزی‌ست و در این میان، تولید در شرایط دیم بیش از هر فعالیت دیگری در معرض تهدید خطرات و بلایای طبیعی‌ست، افزود: تولید بیش از ۶ هزار تن هسته‌های بذری محصولات زراعی دیم در جهت تامین امنیت غذایی پایدار با وجود خشکسالی بی‌سابقه در سال زراعی گذشته، پایش بیماری‌های محصولات جایگزین برای شناسایی نژادهای جدید بیماری و نیز شناسایی منابع مقاومت به بیماری‌های موجود در راستای برنامه‌ریزی برای کنترل بیماری‌های حبوبات و محصولات جایگزین در شرایط تغییر اقلیم، معرفی ارقام مقام به تنش‌های محیطی و بهره‌گیری از بانک ژن کوتاه‌مدت برای نگهداری ژنوتیپ‌های مختلف محصولات دیم و بخصوص حفظ منابع ژنتیکی بومی کشور از اقدامات شاخص موسسه دیم در راستای اهداف پدافند غیرعامل هستند.

رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور، ارتقای زیرساخت‌های تحقیقاتی تنش خشکی و توسعه سیستم آبیاری تحت فشار در ستاد موسسه برای اطمینان از تولید هسته‌های بذری مورد نیاز کشور در شرایط خشکسالی و نیز توسعه کشاورزی حفاظتی برای مقابله با سیل و جلوگیری از تخریب منابع آب و خاک کشور را از برنامه‌های مهم موسسه برای کاهش خسارت‌های احتمالی و حفظ آمادگی در مقابله با بلایای طبیعی دانست. / آریا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 13 =

دکمه بازگشت به بالا