زنجانهواشناسی

دمای هوای زنجان کاهش می‌یابد

مدیرکل اداره هواشناسی زنجان گفت: دمای هوای استان طی چند روز آینده بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد کاهش خواهد داشت و هوا سرد می‌شود.

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، محمدرضا رحمان نیا افزود: آسمان زنجان صاف تا قسمتی ابری بوده و وزش شدید باد برخی از مناطق استان را فرا می‌گیرد.

وی با بیان اینکه سرعت وزش باد در برخی از مناطق بیشتر خواهد بود، اظهار کرد: در این میان به مردم توصیه می‌شود در کنار ساختمان‌های نیمه کاره و درختان فرسوده تردد نکنند.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان گفت: تا پایان هفته بارشی برای استان پیش‌بینی نمی‌شود و امیدواریم طی ماه آینده شاهد بارش خوب در استان باشیم.

رحمان نیا به وضعیت دمای هوای استان طی چند روز آینده اشاره کرد و ابراز کرد: در استان شاهد کاهش دمای کمینه به صفر و زیر صفر درجه سانتی‌گراد خواهیم بود که در این میان احتمال خسارت به محصولات و تاسیسات کشاورزی وجود دارد. دمای هوای استان زنجان بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد کاهش خواهد داشت و هوا سرد می‌شود.

وی گفت: هوای سرد محصولات کشاورزی را تهدید می‌کند بنابراین کشاورزان حتماً نسبت به جمع آوری محصولات خود اقدام کنند. جمع آوری و انتقال محصولات برداشت شده به محل‌های مناسب، استفاده از تهویه مناسب، تنظیم دما و تامین سوخت سالن‌های پرورش قارچ، گلخانه‌ها و انبارها و سالن‌های مرغداری، برداشت سریع محصول انگور و جمع آوری کشمش‌های خشک شده در و انتقال به محل مناسب، عایق بندی و محافظت از کندوها و اجتناب از استقرار آنها در ارتفاعات مورد توجه قرار گیرد.

رحمان نیا به دمای فعلی شهر زنجان اشاره کرد و افزود دمای فعلی شهر زنجان ۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت چند درجه سانتی‌گراد کاهش یافته است./ مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا