اقتصاد کشاورزی

ساداتی نژاد: اتاق تعاون می‌تواند در بازاررسانی محصولات کشاورزی موثر باشد

وزیر جهاد کشاورزی در نشست با رئیس و اعضای اتاق تعاون ایران، گفت: اتاق تعاون و مجموعه‌های وابسته نقش مهمی در تحقق اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در زمینه تولید، اشتغال، توسعه صادرات و ارزآوری دارند.
به گزارش خبر کشاورزی آنلاین و بنا به اعلام وزارت جهاد کشاورزی، سیدجواد ساداتی نژاد افزود: تشکل‌ها و اتحادیه‌ها را ظرفیت بزرگی در حوزه بازرگانی و اقتصاد و تجارت بخش کشاورزی عنوان کرد و گفت: حذف واسطه‌ها با قدرتمند شدن تشکل‌های بخش کشاورزی، امکان پذیر است.

وی گفت: اتاق تعاون ایران می‌تواند در بازاررسانی محصولات کشاورزی نقش آفرینی کند.

ساداتی نژاد با اشاره به این که در حال حاضر، تشکل‌های بخش کشاورزی از وزارت تعاون، وزارت کشور، اتاق بازرگانی ایران، اتاق تعاون ایران و سازمان مرکزی تعاون روستایی مجوز می‌گیرند، تصریح کرد: ساماندهی تشکل‌های بخش کشاورزی ضروری است، زیرا آن‌ها قدرتمندتر می‌شوند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که معتقدم امور بخش کشاورزی باید به اتحادیه‌ها و تشکل‌های این بخش واگذار شود، تاکید کرد: شرایط واگذاری با تقویت و پیشتاز شدن تشکل‌ها باید فراهم شود.

ساداتی نژاد، خاطرنشان کرد: تجربه کوچک، ولی موفق کاهش ۱۰ درصدی قیمت سه قلم لبنیات پرمصرف اقشار محروم با اعتماد و واگذاری امور به اتحادیه صنایع لبنی محقق شد.

وزیر جهاد کشاورزی، تشکل‌ها و اتحادیه‌های ها را ظرفیت بزرگی در حوزه بازرگانی و اقتصاد و تجارت بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: حذف واسطه‌ها با قدرتمند شدن تشکل‌های بخش کشاورزی، امکان پذیر است.

ساداتی نژاد، تاکید کرد: تشکل‌ها و اتحادیه‌ها در سیاستگذاری و تصمیم گیری‌ها باید حضور داشته باشند چرا که تصمیمات توسط آنان اجرا خواهد شد.

وی گفت: ایجاد آرامش و ساماندهی بازار به ویژه در کالا‌های اساسی با مشارکت تشکل‌های بخش کشاورزی، دست یافتنی‌ست.

وزیر جهاد کشاورزی، توسعه کشاورزی قراردادی را راهکار اقتصادی شدن تولید در بخش کشاورزی دانست و تصریح کرد: اتاق تعاون ایران در توسعه کشاورزی قراردادی باید ورود کند.

ساداتی نژاد بر ضرورت مشارکت سرمایه گذاران در ایجاد زنجیره ارزش در بخش کشاورزی تاکید کرد و افزود: وزارت جهاد کشاورزی در پرداخت تسهیلات، واگذاری اراضی و صدور مجوز‌ها برای ایجاد صنایع تبدیلی در قطب‌های کشاورزی کمک می‌کند.

وی، گفت: تا پایان این دولت اسناد اراضی کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: احصاء و واگذاری اختیارات به جهاد کشاورزی استان‌ها برای تسهیل امور در دستور کار قرار دارد.

وی، با اشاره به این که با قیمت گذاری دستوری مخالف هستیم، اظهار داشت: باید امور به اتحادیه واگذار شود، زیرا زندگی و ماندگاری اتحادیه‌ها وابسته به مردم است و دولت به عنوان ناظر بر تولید و مصرف نظارت خواهد کرد. / میزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 12 =

دکمه بازگشت به بالا