گلخانه و گیاهان دارویی

سیستان و بلوچستان رتبه نخست تولید «چای مکی» را به خود اختصاص داد

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان به سبب وضع آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی با پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های مهمی که در عرصه‌های مختلف کشاورزی دارد، توانسته به عنوان قطب چای ترش در کشور شناخته شود.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، اردشیر شهرکی افزود: چای ترش که در زبان محلی به آن «چای مکی» نیز می‌گویند سالیان پیش توسط زائرین مکه مکرمه به ایران آورده شد و برای اولین بار در کشور در شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان کشت شد.

 

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با اشاره به خواص چای ترش اظهار کرد: چای ترش سرشار از آهن، مس، اسید سیتریک، آنتوسیانین، فلاونوئیدها و ویتامین c و در رفع بسیاری از بیماری‌ها و در نتیجه افزایش طول عمر موثر است.

به گفته مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، این استان رتبه نخست تولید چای ترش را به خود اختصاص داده است.

اردشیر شهرکی اظهار کرد: بیش‌ از ۹۰درصد چای ترش استان در شهرستان دلگان تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه از هر هکتار مزارع چای ترش سیستان و بلوچستان ۸۰۰کیلوگرم محصول برداشت می‌شود افزود: پیش‌بینی می‌شود در مجموع ۷۰۰ تُن چای ترش در این استان برداشت شود.

به گفته شهرکی، چای ترش این شهرستان علاوه بر عرضه در بازارهای داخلی به ویژه در اصفهان، بیرجند، و مشهد به کشور روسیه نیز صادر می‌شود.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان در ادامه گفت: کمک به کشاورزان و ساخت مراکز فرآوری این محصول می تواند کمک شایانی به اقتصاد این منطقه کند و در کنار تامین ۱۰۰ درصد نیاز داخلی  برای ما ارز آوری داشته باشد.

همچنین به گفته مجتبی شجاعی، فرماندار دلگان حدود ۲هزار و ۸۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی دلگان اراضی مربوط به گیاهان دارویی‌ست بیشترین آن حنا، وَسمه و چای ترش است.

فرماندار دلگان بیان کرد: چای‌کاران دلگانی قریب به ۴۰سال است که در این شهرستان چای ترش کشت می‌کنند.

وی گفت: در گذشته چای ترش به عنوان یک محصول وارداتی و بیشتر از کشور عربستان وارد ایران می‌شود اما طی سالهای اخیرا کشت آن در برخی نقاط ایران گسترش یافته و حتی اگر از این محصول استراتژیک حمایت شود می‌توانیم یکی از صادرکنندگان چای مکی به جهان باشیم.

فرماندار دلگان ادامه داد: به دلیل اینکه سیستان و بلوچستان دارای آب و هوای گرم و خشک بوده و چای ترش نیز در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری قابلیت رشد دارد می‌توانیم این محصول را به صورت گسترده در جنوب استان کشت کنیم، این چای به دلیل داشتن رنگ قرمز به چای قرمز نیز شهرت دارد.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان این شهرستان هم با اشاره به اینکه چای ترش این شهرستان کاملا اورگانیک و فاقد هر گونه کود و سنگ شیمیایی‌ست می‌گویند: با حمایت مسئولان این آمادگی را داریم که سطح زیر کشت این محصول را افزایش بدهیم.

همچنین به گفته به گفته کارشناس تولیدات گیاهی، چای ترش به صورت سرد و گرم نوشیده می‌شود و در برخی نقاط بلوچستان با آن مربا، دسر و شربت تهیه می‌کنند.

چای ترش به دشمن فشار خون مشهور است و دارای خواص دارویی فراوانی‌ست.

این گیاه سرشار از آهن، مس، اسید سیتریک، آنتوسیانین، ویتامین c و دارای خواص مفید دارویی‌ست و موجب کاهش فشار خون، کنترل کلسترول، رفع اختلالات کبدی، صفرا و کاهش استرس نیز می‌شود. / ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + چهار =

دکمه بازگشت به بالا