اقتصاد کشاورزی

فروش مرغ بیش از ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان گرانفروشی‌ اعلام شد

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: نباید مرغ در بازار برای مصرف کنندگان بیش از نرخ مصوب ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه شود. اگر در جایی بیش از نرخ مصوب مرغ فروخته می‌شود مصداق بارز گرانفروشی است و لازم است دستگاه‌های نظارتی برخوردهای لازم را انجام دهند.

 

به گزارش خبر کشاورزی، حبیب اسدالله نژاد در پاسخ به اینکه چرا قیمت مرغ همچنان رو به افزایش است، گفت: در حال حاضر مرغداران مرغ‌هایشان را با قیمت مصوب یعنی ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان درب کشتارگاه تحویل می‌دهند و این موضوع برای ما نیز جای سوال دارد که در کشتارگاه و بعد از آن چه اتفاقی می‌افتد که قیمت مرغ افزایش می‌یابد؟

وی ادامه داد: البته ممکن است برخی از مرغداری‌ها با توجه به توافقات خود با کشتارگاه‌ها ۵۰۰ تومان به قیمت مرغ اضافه کنند ولی این مقدار هم باعث گرانی مرغ نمی‌شود.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی اضافه کرد: مرغداران مرغ هایشان را با نرخ مصوب عرضه می‌کنند اما اینکه همین مرغ‌ها با قیمت مصوب به دست مردم نمی‌رسد نشان دهنده این است که در مسیر کشتارگاه تا واحدهای صنفی قطعا تخلف و سودجویی رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه باید نظارت های بیشتری از کشتارگاه تا واحدهای صنفی فروش مرغ صورت بگیرد، گفت: قیمت تمام شده فعلی مرغ بیشتر از قیمت مصوب است، زیرا هزینه مولفه های تولید افزایش یافته است.  اما تولیدکنندگان شرایط را تحمل کرده اند و با وجود ضرر و زیان، مرغ‌هایشان را با همان قیمت مصوب وارد بازار می کنند. اینکه همین مرغ با قیمت مصوب به دست مردم نمی رسد نشان می دهد که در مسیر کشتارگاه تا واحدهای صنفی قطعا تخلف و سودجویی رخ می‌دهد./ ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

دکمه بازگشت به بالا