هواشناسی

فعالیت ۲ سامانه بارشی تا پایان هفته در گلستان

 رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی گلستان اعلام کرد: فعالیت دو موج کوتاه و بلند جوی در استان تا پایان هفته جاری پیش‌بینی می‌شود.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی، محمود محمدقلی پور اظهار کرد: از شب گذشته با ورود موج کوتاه جوی شاهد افزایش ابر و بارش‌های خفیف و پرکنده در برخی نقاط استان بودیم.

 

وی با اشاره به اینکه بر اساس الگوهای هواشناسی ابرناکی هوا تا بعدازظهر امروز ادامه خواهد داشت، افزود: بارش‌ها در نواحی کوهستانی به شکل خفیف و پراکنده اتفاق می‌افتد.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی گلستان خاطرنشان کرد: از فردا شب به‌تدریج امواج بلند جوی از سمت غرب وارد استان می‌شود و ناپایداری‌ها از بامداد پنجشنبه در سطح استان آغاز خواهد شد.

محمدقلی پور بیان کرد: طی روز پنجشنبه در اغلب نواحی استان شاهد بارش باران خواهیم بود.

وی گفت: بارش‌ها در نواحی کوهستانی و کوهپایه‌ای مؤثر خواهد بود و در نواحی میان دشت و شمال استان بارش کمتری پیش‌بینی می‌شود.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی گلستان خاطرنشان کرد: این روند تا صبح جمعه ادامه خواهد داشت و موقتاً از بامداد تا ظهر این روز سکون هوا را خواهیم داشت و مجدداً از بعدازظهر جمعه هوا سردتر خواهد شد و تا صبح شنبه بارش‌هایی را در سطح استان انتظار داریم./ ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 16 =

دکمه بازگشت به بالا